Và al contegnud

correr adree

De Wiktionary

Lombard[modifega]

Verb

correr adree - scrivud con la Noeuva Ortografia Lombarda- dialet: MI-
→ Verb frasal de la 3^ coniugazzion - iregolar in del participi passad - intransitiv - ausiliari: vesser

Coniugazzion ►►► varda Come coniugà i verb regolar El participi passad l'è irregolar. Per el participi passad varda: Verb iregolar domà in del participi passad
  1. (+ a) a gh'è nò la definizzion; se te voeulet, tàcheghela

Variant

varda correr e adree

Sillabazzion

varda correr e adree

Parnonzia

varda correr e adree

Etimologia / Derivazzion

la gh'è nò l'etimologia; se te voeulet, tàcheghela


Traduzzion

Lengov A - Z

Riferiment