Và al contegnud

sgiavana

De Wiktionary

Lombard[modifega]

Agetiv e nom

sgiavana f (pl: sgiavane) - scrivud in Noeuva Ortografia Lombarda - dialet MI-

maschil ► sgiavan
  1. che la gh’hà minga de giudizzi

Variant

Singolar Plural Ortografia Dialet
sgiavàna sgiavánn Ortografia milanesa classica MI-
? ? Scriver Lombard ?


Sillabazzion

sgia | và | na
sgia | vá | ←n(e)

Parnonzia

sing: IPA: /ʤa'va:na/ (dialet MI- )

pl:IPA: /ʤa'van/ (dialet MI- )

Etimologia / Derivazzion

la gh'è nò l'etimologia; se te voeulet, tàcheghela


Traduzzion

Lengov A - Z

Riferiment