Và al contegnud

resister

De Wiktionary

Verb

resister (+ a) - scrivud con la Noeuva Ortografia Lombarda- dialet: MI-
→ Verb de la 3^ coniugazzion - iregolar in del participi passad - intransitiv - ausiliari: havé (in lombard ocidental e alpin)/havégh (in lombard oriental)

Coniugazzion ►►► varda Come coniugà i verb regolar El participi passad l'è irregolar. Per el participi passad varda: Verb iregolar domà in del participi passad
  1. riessì a stà in d'ona situazzion negativa senza subì di dagn
  2. riessì a minga fàss trà sgiò
  3. mantegnì i so carateristiche mecaniche de poeu de l'azzion d'ona pression o d'ona spinta
Parolla Ortografia Dialet
resist Milanesa classica MI-
? Scriver Lombard -
re | sì | ste | re

IPA: /re'zist/ (dialet: MI- )

la gh'è nò l'etimologia; se te voeulet, tàcheghela

(definizzion 3) tegnì

iresistibil

Lengov A - Z